Projekt Rodina
Velké rodiny. Malé rodiny. Rodiny s rodiči stejného pohlaví. Rodiny s jedním rodičem. Rodiny hrdé na to, že jsou součástí IVF programu. Věříme, že všechny rodiny si zaslouží podporu. Ve společnosti Ferring pomáháme zakládat rodiny všech forem a velikostí. Prostřednictvím debaty na platformě #projektrodina se zasazujeme o právo každého člověka založit rodinu a o to, aby lidé na celém světě měli přístup ke kvalitní zdravotní péči a léčbě, kterou k založení vlastní rodiny potřebují.
Chceme slyšet váš příběh o založení rodiny od početí až po narození dítěte! Podělte se o něj online pomocí platformy #projektrodina nebo se zapojte do některé z našich kampaní níže.
Jste hrdí na to, že jste podstoupili IVF?
Od narození Louise Brownové, prvního dítěte “ze zkumavky” na světě, už uplynulo více než 40 let. Od té doby se technologie výrazně zdokonalila a díky IVF se narodilo více než osm milionů dětí.
Jednu věc se však odstranit nepodařilo, a to stigma. Od lidí, kteří se IVF metodou zabývají, slýcháme, že kolem problémů s plodností a IVF stále panuje hmatatelný pocit studu a rozpaků.
Nemělo by to tak být, a proto jsme na podporu lidí na jejich cestě za rodinou spustili kampaň #HrdíNaIVF, která se snaží sdílet úspěšné příběhy a podporovat lidi a rodiny, které tu dnes jsou právě díky IVF.
Pokud jste založili rodinu pomocí metody IVF nebo jste tu dnes proto, že to udělali vaši rodiče, budeme rádi, když nám napíšete.
Kontaktujte nás na adrese projectfamily@ferring.com nebo nás navštivte na Instagram nebo Facebook.
#FertilityAwks
S problémy s plodností se celosvětově potýká přibližně 48 milionů párů a 186 milionů jednotlivců. Abychom lidi povzbudili ke sdílení svých zkušeností s neplodností a zjistili, jak se o ní ve společnosti mluví, zahájili jsme kampaň #FertilityAwks.
Projekt #FertilityAwks byl vytvořen společně s různorodou skupinou zastánců medicínského řešení neplodnosti a zaměřuje se na skutečné případy necitlivých, nevhodných nebo špatně načasovaných komentářů, otázek nebo nevyžádaných “rad”, které lidé na své cestě za rodinou dostávají. Název #FertilityAwks je slovní hříčkou s populárním hashtagem #awks, který se v angličtině používá pro popis trapných momentů.
Projekt #FertilityAwks si klade za cíl nejen zvýšit povědomí o problematice neplodnosti, ale také změnit způsob, jakým lidé o neplodnosti a zakládání rodiny mluví.
Podělte se s námi o své vlastní zkušenosti s #FertilityAwks a řekněte nám, jak byste chtěli tuto debatu ovlivnit.
Kontaktujte nás na adrese projectfamily@ferring.com nebo nás navštivte na Instagram nebo Facebook.
Síla předčasně narozených dětí
Každý rok se předčasně narodí 15 milionů dětí. Navzdory možným komplikacím mnoho předčasně narozených dětí přežívá a prospívá, přestože k tomu často nemají předpoklady.
Ve společnosti Ferring se snažíme podporovat rodiny od početí až po porod, mimo jiné také zvyšováním povědomí o předčasném porodu.
Pokud se vás nebo vaší rodiny toto téma týká, nebo jste lékař či zdravotní sestra, kteří každý den tvrdě pracují na tom, aby předčasně narozeným dětem umožnili co nejlepší start do života, budeme rádi, když se s námi o své zkušenosti podělíte.
Kontaktujte nás na adrese projectfamily@ferring.com nebo nás navštivte na Instagram nebo Facebook.
Příběhy o narození
Poporodní krvácení (PPH) je hlavní přímou příčinou úmrtnosti rodiček. K naprosté většině těchto úmrtí dochází v zemích s nízkými a středními příjmy, kde ženy často nemají přístup k prenatální péči, kvalifikovanému personálu ani ke kvalitní léčbě.
Ve společnosti Ferring usilujeme o snižování výskytu PPH v rámci našeho poslání zabránit úmrtnosti rodiček a chránit ženy a jejich rodiny na celém světě. Věříme, že každá žena by měla mít přístup ke kvalitní zdravotní péči a léčbě během těhotenství a porodu bez ohledu na to, kde žije.
Pokud se vás nebo vaší rodiny PPH týká, budeme rádi, když se nám ozvete.
Kontaktujte nás na adrese projectfamily@ferring.com nebo nás navštivte na Instagram nebo Facebook.
References
- ESHRE, 2018. Více než 8 milionů dětí narozených díky IVF od roku 1978, kdy se na světě narodilo první dítě ze zkumavky. Dostupné na: https://www.eshre.eu/Annual-Meeting/Barcelona-2018/ESHRE-2018-Press-releases/De-Geyter
Poslední přístup: prosinec 2020 - Světová zdravotnická organizace. Neplodnost. Dostupné na: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/infertility
Poslední přístup: prosinec 2020 - Informační leták SZO o předčasných porodech. Dostupné na: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/preterm-birth Poslední přístup: prosinec 2020
- Say L, et al. Globální příčiny úmrtí rodiček: systematická analýza SZO. The Lancet Global Health. 2014; 2(6):e323-33. Dostupné na: https://doi.org/10.1016/S2214-109X(14)70227-X Poslední přístup: prosinec 2020
- Světová zdravotnická organizace. Prioritní onemocnění a důvody pro zařazení. Poporodní krvácení. Dostupné na: http://www.who.int/medicines/areas/priority_medicines/Ch6_16PPH.pdf
Poslední přístup: prosinec 2020
Přečtěte si o našem angažmá